
Виждам те
Виждам жената, която е страдала.
Която я е боляло толкова силно, че е мислила, че никога няма да се изправи.
И все пак ти си тук. Всичко, което си преживяла не те е счупило.
Направило те е непобедима, дори в момента да не го вярваш.
Познавам добре тази болка. Минала съм през нея. Усещала съм я в костите си.
И знам със сигурност, че когато човек позволи на раната си да го преобрази вместо да го удави,
той се изправя различен – по-мощен, по-истински.
Аз съм тук да те поведа през това изправяне. От разрушението обратно към себе си.
Защото когато една жена си припомни своята сила след болката,
трансформацията, която следва променя животи.
Много пъти се сривах и вдигах отново в живота. Мислех си, че се справям страхотно, като не давах на страданието и мъката да ми личат отвън, но отвътре се губех. Не давах на нищо да ме прекърши – диагнози, лоши връзки, неблагодарна работа. С инат и много усилия винаги намирах изход. В крайна сметка, дори и да не бях особено щастлива, винаги бях „доброто, прилежно момиче“. Но всъщност бях предала мечтите си, талантите си и дори любовта към себе си.
Когато в един момент изглеждаше, че всичко най-накрая е наред – здравето, семейството, кариерата – дойде поредният бърнаут. Толкава години бях живяла в режим на оцеляване, че тялото и психиката ми не можеха да се справят повече. Дойдоха паник атаките, отношенията с партньора ми се влошиха, не можех да присъствам пълноценно в живота на малкото си дете. Тогава си позволих да получа подкрепа. За пръв път видях, че не трябва да задържам всичко и да се справям сама. За пръв път някой ми каза – имаш право да се погрижиш първо за себе си. Така и направих. Постепенно. Стъпка по стъпка.
Разбрах, че няма нужда да се изтощавам по пътя към чуждото одобрение. Че светът няма да се срине, ако кажа „не“. Че аз съм тази, която определя границите в моя живот. Че аз съм най-големият си поддръжник. И най-вече разбрах, че емоционалната болка и страданието могат да бъдат преработени и пуснати и че няма нужда да определят живота ми. Животът ми го определям аз. И аз решавам, че той е прекрасен.
Милост към себе си
Спри да воюваш със себе си. Всяка болка в живота ти, в отношенията и в тялото, е защото си се превърнала в свой враг. Започни да си мила със себе си – това е началото на пътя обратно към твоята сила.
Връщане на силата
Когато спреш да съдиш себе си, когато махнеш маските и чуждите очаквания, силата ти отново излиза на повърхността. Силата, която винаги си имала, но е била скрита под вина и компромиси.
Признание на дарбите ти
С падането на ограниченията естествено се разкриваш такава, каквото си родена да бъдеш. Като разгръщаш истинската си същност и дарбите си в света, ти правиш живота си и този на близките си по-щастлив и добър.
Отзиви

Мария Илинова
„…Срещата с теб ми позволи да се докосна до себе си и да го преживея. Благодаря ти, че беше там за мен и до мен и по един фин и безопасен начин ме преведе от тъмнина към светлината ми…“

Лора Митрева
„… Препоръчвам горещо услугите на Анита, тя работи с душа и сърце, и е мъдър и грижовен водач в изцеляването на дългогодишни емоционални болки…“

Деси Христова
„…Благодарение на Ани…всеки ден се будя с усмивката на дъщеря ми, но и с по-осъзнато усещане за себе си, повече любов и с по-добри отношения със света около мен…“
Свържете се с мен
Безплатна опознавателна среща (20 минути) може да запишете от тук.
Понеделник – петък, 8:00 – 16:00 ч., онлайн.
+359889165651 (WhatsApp и Viber)
soulwork.anita@gmail.com
Краят на годината е ново начало
Всеки край на календарната година като че ли отбелязва и някакъв невидим завършек в нас самите. Той …
КАК ЗАПОЧНА ПЪТЯТ МИ КАТО ТЕРАПЕВТ
Вероятно пътят ми е започнал някъде в тийнейджърските ми години, когато прочетох „Едно“ на Ричард Ба…
„Имам властна майка“
На последната ни среща за Вътрешното дете се оформи обща тема за групата – властните майки. По…
Proudly powered by WordPress